b_300_0_16777215_00_images_shor4.jpg

استاندار لرستان: ۶نقطه حادثه‌خیز تا پایان سال اصلاح می‌شود

استاندار لرستان از شناسایی و اصلاح ۶ نقطه‌حادثه تا پایان سال خبر داد.

 فرهاد زیویار چهارشنبه در جلسه شورای راهبری کاهش تصادفات رانندگی استان رفع نقاط حادثه‌خیز در راستای نجات جان مردم و افزایش سطح ایمنی جاده‌ها را از اولویت‌های دولت در حوزه راهداری و حمل و نقل جاده‌ای عنوان و اظهار کرد: سال جاری‌ نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های لرستان شناسایی شده که تا‌ پایان سال ۶ نقطه اصلاح می‌شود.

وی بر لزوم مجهز شدن محورهای اصلی به سامانه هوشمند تاکید کرد و گفت: راهداری و پلیس راهنمایی برای افزایش دوربین‌های کنترل سرعت و ثبت تخلفات جاده‌ایی بویژه آزادراه خرم‌آباد- اراک اقدام کنند.

اقدامات ضروری و پیشگیرانه برای حوادث رانندگی

استاندار لرستان با بیان اینکه دستگاه‌ها باید به‌صورت جدی‌تر به این موضوع کاهش تصادفات رانندگی بپردازند، افزود: اقدامات ضروری و پیشگیرانه برای کاهش حوادث رانندگی و همچنین برخورد جدی با کسانی‌که سعی در رعایت نکردن قوانین و مقررات رانندگی دارند و جان خود و دیگران را به‌خطر می‌اندازند، باید در دستور کار قرار گیرد.

وی به نظریه کارشناسان رانندگی اشاره و با بیان اینکه خطا و اشتباهات انسانی اصلی‌ترین دلیل ایجاد تصادفات و سوانح رانندگی است، خاطرنشان کرد: علاوه‌بر وظایف ذاتی دستگاه‌ها در کاهش تصادفات رانندگی آموزش و فرهنگ‌سازی در بین مردم و رانندگان، افزایش گشت‌های پلیس و دوربین های کنترل سرعت در جاده‌ها و تصویب قوانین بازدارنده و برخورد جدی با متخلفان از طریق دستگاه قضا از جمله راهکارهای کاهش آمار تصادفات جاده ای است.


لزوم تشکیل اتاق فکر و بررسی تخصصی عوامل حوادث رانندگی

زیویار به‌منظور جلوگیری از افزایش آمار تصادفات رانندگی بر لزوم تشکیل اتاق فکر و بررسی تخصصی عوامل حوادث رانندگی توسط دستگاه‌های مرتبط تاکید کرد و افزود: این مهم در سایه اراده و عزم جدی و همکاری همه آحاد جامعه به ویژه مسوولان و رانندگان وسایط نقلیه امکان‌پذیر است.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید