b_300_0_16777215_00_images_gharesh3-10-1402.jpg

تاکید معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر حضور گسترده در هفدهمین جشنواره گردشگری

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در سومین جلسه هماهنگی خدمات سفر استان بر حضور چشمگیر و گسترده در هفدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری تهران تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، احمدرضا دالوند شامگاه در جلسه ستاد خدمات سفر اظهار کرد: حضور گسترده و مطلوب در هفدهمین نمایشگاه گردشگری برای شناساندن ظرفیت‌های گردشگری استان در بهمن سال جاری با توجه به تجارب سال‌های گذشته ، حایز اهمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: لازم است در این زمینه تمامی دستگاه‌ها با حداکثر ظرفیت و هماهنگی جهت معرفی ظرفیت‌هایی گردشگری، تاریخی، طبیعی و فرهنگی استان، همکاری کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: تلاش کردیم این جلسه نسبت به سال های گذشته زودتر برگزار شود تا با وجود مناسبت‌هایی مانند ماه رمضان، انتخابات مجلس و ...آمادگی لازم را داشته باشیم.

وی افزود: با توجه به ماه مبارک رمضان رعایت شئونات این ماه بسیار مهم و حایز اهمیت است و همه دستگاه‌ها باید به این امر توجه ویژه‌ و یک پیوست فرهنگی برای این کار داشته باشند.

دالوند عنوان کرد: ستادهای شهرستانی و فرمانداران نیز باید اقدامات لازم را همانند مرکز استان ، انجام دهند و نواقصی که در سال های اخیر وجود داشته برطرف کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: باید تلاش شود همه اقدامات به موقع و با دقت انجام بگیرد و باهم افزایی بین دستگاهی در این بخش انجام شود تا با برنامه‌ریزی بهتری به استقبال از مسافران نوروزی برویم.

وی یادآور شد: نیاز است برنامه‌ریزی دقیقی در این زمینه صورت بگیرد تا پتانسیل‌های لرستان در بخش گردشگری، به خوبی معرفی شود.

دالوند به فرارسیدن ماه مبارک رمضان اشاره و بر بحث آماده سازی و نظافت، نمازخانه ها تاکید کرد و گفت: برای این موضوع در این ایام به طور جدی پیگیری و اقدام خواهیم کرد.

وی افزود: در صورت رعایت نکردن شئونات اسلامی، نقاطی همچون جایگاه‌های عرضه سوخت و مجتمع های خدمات رفاهی در حریم نمازخانه‌ها که در حوزه راهداری، میراث‌فرهنگی و ...می باشند به صورت جدی برخورد و اگر مجموعه ای این شئونات را رعایت نکند، پلمب خواهند شد.

معاون استاندار تاکید کرد: درب نمازخانه‌ها، وضوخانه ها و سرویس‌های بهداشتی در این مدت نیز باز باشد.

وی تصریح کرد: در این ایام وضعیت راه‌های برون شهری و درون شهری استان نیز بسیار حایز اهمیت است و باید پاکسازی حاشیه جاده‌ها، مرمت و بازسازی راه‌ها و ... در دستور کار قرار بگیرد تا با حجم کار به روزهای پایانی سال و ورود مسافران مواجه نشویم.

دالوند بیان کرد: پلیس راه در بحث سوانح رانندگی و ...باید به صورت جدی ورود و پیگیری کند تا نسبت به سال‌های گذشته شاهد کاهش تصادفات جاده‌ای باشیم.

وی ادامه داد: برای ساماندهی شرکتهای حمل و نقل و ترمینال های مسافربری، شهرداری و راهداری باید برنامه مدون داشته باشد تا با توجه به رویدادهای این ایام، حساسیت یا نارضایتی بوجود نیاید.

معاون استاندار گفت: نیروی انتظامی قطعا برنامه های خودش را در این حوزه دارد که البته مسأله امنیت مسافران در اولویت است و موضوع رعایت مسائل بهداشتی از طرف علوم پزشکی نیز باید به دقت صورت بگیرد.

وی تاکید کرد: تیم های نظارتی صمت نیز باید کنترل صنوف،کم فروشی، گران فروشی و ... را در دستور کار قرار دهند.

دالوند اظهار کرد: همه دستگاه باید موانع و تجارب سال گذشته را بررسی کنند که اگر ایراداتی وجود داشته رفع شود.

وی ادامه داد: شرکت نفت هم باید مسایل مربوط به سوخت را که یکی از نقاط حساس هستند بررسی کند تا مشکلی پیش نیاید.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان یادآور شد: مساجد هم به صورت مستمر و تمام وقت در این ایام اقدام کنند تا با توجه به اوقات شرعی تا مسافران و نمازگزاران مشکلی نداشته باشند.

وی گفت: موضوع مهم دیگر در حوزه شهرداری ها ظاهر ورودی و خروجی شهرهاست که باید به صورتی زیبنده برای مسافران و متناسب با ظرفیت های استان ساماندهی شوند
.
دالوند بر لزوم وجود نیروهای تنظیف شهرداری‌ها در اماکن تفریحی طی ایام نوروز تاکید کرد و گفت: پارکینگ‌های مناسب در سطح شهرها بخصوص در مناطق گردشگری اطراف شهرها، پیش بینی شود. در بحث اسکان مسافرین باید تمام ظرفیت ها استفاده کنیم.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش اقدامات مناسبی در این زمینه در سال گذشته داشته و امیدواریم در سال جاری هم اینگونه باشد و سایر دستگاه ها نیز پای کار باشند.

معاون عمرانی استانداری تصریح کرد: دستگاه های خدمات رسان از جمله برق ، گاز ، مخابرات و ... نیز باید آمادگی کامل جهت جلب رضایت مسافران و گردشگران ، داشته باشند زیرا از اول اسفند به‌غیر از موارد ضروری حفاری نخواهیم داشت.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید