b_300_0_16777215_00_images_nehzt27-02-1402.jpg

معاون استاندار تاکید کرد: لزوم شتاب‌دهی به فرایند‌های طرح‌ نهضت ملی مسکن در لرستان

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان بر لزوم شتاب‌دهی به فرایند‌های طرح‌ نهضت ملی مسکن در استان تاکید کرد.

 احمدرضا دالوند در جلسه بانک‌ها
با بیان اینکه درصد بالایی از مشکل تامین زمین در استان حل شده بر لزوم شتاب‌دهی به فرایندهای بعدی در طرح‌ نهضت ملی مسکن استان تاکید و اظهار کرد: در راستای این هدف ۴کارگروه تشکیل شده که یکی از این کارگروه‌ها تامین منابع مالی این طرح از طریق پرداخت تسهیلات بانکی است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: از مهمترین برنامه‌های دولت سیزدهم طرح نهضت ملی مسکن است که با توجه به ضرورت موضوع رئیس محترم جمهوری هر ماه این جلسه را با حضور وزیران و مدیران عامل بانک‌ها برگزار می‌کند، بنابراین باید با برنامه‌ریزی مناسب شتاب بیشتری به فرایند‌های اجرایی بدهیم.

وی در ادامه به وضعیت تسهیلات بانکی پروژه‌های حمایتی اشاره کرد و افزود: تعداد ۱۰هزار و هشتصد و هشتاد و هشت واحد تعریف شده که تا‌کنون ۲هزار و یکصد و چهل و یک واحد توسط بانک‌ها قرارداد منعقد شده است.

دالوند تسریح کرد: در بخش خودمالکی شهری نیز از ۱۰هزار و هفتاد و هشت متقاضی که به بانک‌ها معرفی شده تعداد ۳هزار و هشتاد و پنج فقره عقد قرار داد داشته‌ایم.

وی به پرداخت تسهیلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن در حوزه روستایی اشاره کرد و افزود: حدود ۱۱هزارو هفتصد و بیست و هشت متقاضی به بانک معرفی که با ۷هزار و دویست و پنجاه و شش متقاضی قرارداد منعقد شده است.

معاون استاندار بر لزوم تعیین تکلیف بانک‌های خصوصی در پرداخت تسهيلات بانکی طرح نهضت ملی مسکن تاکید و بیان کرد: بانک‌ها برنامه زمانبندی خود را در پرداخت تسهیلات بانکی نهضت ملی مسکن ارائه دهند.

وی افزود: مواردی همچون تعداد پرونده، قرارداد‌های منعقده و یا پیشرفت فیزیکی پروژه‌های این طرح که در سامانه ثبت نشده هرچه سریع‌تر به‌روزرسانی شود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید